AC DC ConvertersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands TU425S12E
TU425S12E
5S-TU425S12E
TU425S12E
AC/DC CONVERTER 12V 280W
Product Description
| Series: | TU425 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 22A |
| Power (Watts): | 280W (385W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |