AC DC ConvertersTDK-Lambda Americas Inc. TPS3000-24
TPS3000-24
5S-TPS3000-24
TPS3000-24
AC/DC CONVERTER 24V 3200W
Product Description
| Series: | TPS3000 |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 350 ~ 528 VAC (3PH) |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 125A |
| Power (Watts): | 3000W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |