AC DC ConvertersTDK-Lambda Americas Inc. TH250048
TH250048
5S-TH250048
TH250048
AC/DC CONVERTER 48V 2500W
Product Description
| Series: | TH |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 50A |
| Power (Watts): | 2500W |