AC DC ConvertersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands TB65S15K
TB65S15K
5S-TB65S15K
TB65S15K
AC/DC CONVERTER 15V 65W
Product Description
| Series: | TB65 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 4.3A |
| Power (Watts): | 65W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |