AC DC ConvertersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands TB65S12C
TB65S12C
5S-TB65S12C
TB65S12C
AC/DC CONVERTER 12V 65W
Product Description
| Series: | TB65 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 5.4A |
| Power (Watts): | 65W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |