AC DC ConvertersSL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands TB110S12K
TB110S12K
5S-TB110S12K
TB110S12K
ITE
Product Description
| Series: | 0 |
| Type: | TB110S |
| Number of Outputs: | Active |
| Voltage - Input: | Open Frame |
| Voltage - Output 1: | 1 |
| Voltage - Output 2: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 3: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | - |
| Power (Watts): | - |
| Applications: | 6.7A |
| Voltage - Isolation: | 80W (110W Forced Air) |
| Efficiency: | ITE (Commercial) |
| Operating Temperature: | 3kV (3000V) |