AC DC ConvertersVolgen America/Kaga Electronics USA SX50U-24S
SX50U-24S
5S-SX50U-24S
SX50U-24S
AC/DC CONVERTER 24V 50W
Product Description
| Series: | SX50U |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 132 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.2A |
| Power (Watts): | 50W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 2kV (2000V) |