SWS300A12/CO2
5S-SWS300A12/CO2
SWS300A12/CO2
AC/DC CONVERTER 12V 300W
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):26A
Power (Watts):300W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3kV (3000V)
Efficiency:0.83
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated