SWS30015
5S-SWS30015
SWS30015
AC/DC CONVERTER 15V 300W
Product Description
Series:SWS
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):21A
Power (Watts):300W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3kV (3000V)
Efficiency:0.83
Operating Temperature:-20??????C ~ 74??????C (With Derating)
Features:Adjustable Output
Mounting Type:PFC
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated