AC DC ConvertersSanken SWG030-05-C-CN
SWG030-05-C-CN
5S-SWG030-05-C-CN
SWG030-05-C-CN
AC/DC CONVERTER 5V 30W
Product Description
| Series: | SWG030 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 6A |
| Power (Watts): | 30W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |