AC DC ConvertersVolgen America/Kaga Electronics USA SPN100-15S
SPN100-15S
5S-SPN100-15S
SPN100-15S
AC/DC CONVERTER 15V 100W
Product Description
| Series: | SPN100 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 7A |
| Power (Watts): | 100W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |