AC DC ConvertersVolgen America/Kaga Electronics USA SP50U-05S
SP50U-05S
5S-SP50U-05S
SP50U-05S
AC/DC CONVERTER 5V 50W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 50W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |