AC DC ConvertersVolgen America/Kaga Electronics USA SP150U-48S
SP150U-48S
5S-SP150U-48S
SP150U-48S
AC/DC CONVERTER 48V 150W
Product Description
| Series: | SP15U |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 350mA |
| Power (Watts): | 150W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |