AC DC ConvertersXP Power SMH600PD1224-EF
SMH600PD1224-EF
5S-SMH600PD1224-EF
SMH600PD1224-EF
AC/DC CONVERTER 12V -24V 600W
Product Description
| Series: | SMH600 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | -24V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 33.33A |
| Power (Watts): | 16.67A |
| Applications: | 600W |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 3kV (3000V) |