AC DC ConvertersXP Power SHP650PS28-EF
SHP650PS28-EF
5S-SHP650PS28-EF
SHP650PS28-EF
AC/DC CONVERTER 28V 650W
Product Description
| Series: | SHP |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 28V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 23A |
| Power (Watts): | 650W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |