SDS60UQ05
5S-SDS60UQ05
SDS60UQ05
AC/DC CNVRTR 5V 15V 15V -5V 60W
Product Description
| Series: | SDS |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 4 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 15V |
| Voltage - Output 3: | -15V |
| Voltage - Output 4: | -5V |
| Current - Output (Max): | 6A |
| Power (Watts): | 3A |
| Applications: | 800mA |
| Voltage - Isolation: | 800mA |
| Efficiency: | 60W |
| Operating Temperature: | ITE (Commercial) |
| Features: | 3kV (3000V) |