AC DC ConvertersOmron Automation and Safety S8VS-24024AP
S8VS-24024AP
5S-S8VS-24024AP
S8VS-24024AP
AC/DC CONVERTER 24V 240W
Product Description
| Series: | S8VS |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 240W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |