AC DC ConvertersOmron Automation and Safety S8VK-T24024
S8VK-T24024
5S-S8VK-T24024
S8VK-T24024
PS 3-PHSE 240W24
Product Description
| Series: | S8VK-T |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 320 ~ 576 VAC (3PH) |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 240W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |