AC DC ConvertersOmron Automation and Safety S8VK-S12024
S8VK-S12024
5S-S8VK-S12024
S8VK-S12024
AC DC CONVERTER 24V 120W
Product Description
| Series: | S8VK-S |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | 120W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |