AC DC ConvertersOmron Automation and Safety S8VK-C48024
S8VK-C48024
5S-S8VK-C48024
S8VK-C48024
AC/DC CONV 480W 24VDC 20A
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 20A |
| Power (Watts): | 480W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |