AC DC ConvertersOmron Automation and Safety S8JX-G10024CD
S8JX-G10024CD
5S-S8JX-G10024CD
S8JX-G10024CD
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Product Description
| Series: | S8JX-G |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 4.5A |
| Power (Watts): | 100W |