AC DC ConvertersTDK-Lambda Americas Inc. RWS50B5/CO2
RWS50B5/CO2
5S-RWS50B5/CO2
RWS50B5/CO2
AC/DC CONVERTER 5V 50W
Product Description
| Series: | RWS-B |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 265 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 50W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |