AC DC ConvertersRecom Power REDIN480-24
REDIN480-24
5S-REDIN480-24
REDIN480-24
AC/DC CONVERTER 24V 480W
Product Description
| Series: | REDIN480 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 20A |
| Power (Watts): | 480W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | Hazardous Locations |
| Efficiency: | 3kV (3000V) |