AC DC ConvertersRecom Power REDIN45-12
REDIN45-12
5S-REDIN45-12
REDIN45-12
AC/DC CONVERTER 12V 45W
Product Description
| Series: | POWERLINE REDIN45 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3.75A |
| Power (Watts): | 45W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3.75kV (3750V) |