AC DC ConvertersRecom Power REDIN240-24
REDIN240-24
5S-REDIN240-24
REDIN240-24
AC/DC CONVERTER 24V 120W
Product Description
| Series: | POWERLINE REDIN240 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 240W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |