AC DC ConvertersRecom Power RACM65-12S
RACM65-12S
5S-RACM65-12S
RACM65-12S
CONV AC/DC 65W 85-264VIN 12VOUT
Product Description
| Series: | RACM65 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 5.42A |
| Power (Watts): | 65W |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |