AC DC ConvertersRecom Power RACM150-48S
RACM150-48S
5S-RACM150-48S
RACM150-48S
AC/DC CONVERTER 48V 150W
Product Description
| Series: | RACM150 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.71A |
| Power (Watts): | 150W |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |