AC DC ConvertersRecom Power RACM150-24S
RACM150-24S
5S-RACM150-24S
RACM150-24S
AC/DC CONVERTER 24V 150W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 5.6A |
| Power (Watts): | 150W |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |