AC DC ConvertersRecom Power RACM100-15S
RACM100-15S
5S-RACM100-15S
RACM100-15S
AC/DC CONVERTER 15V 100W
Product Description
| Series: | RACM100 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 6.67A |
| Power (Watts): | 100W |
| Applications: | Medical |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |