AC DC ConvertersRecom Power RAC48-12S/OF
RAC48-12S/OF
5S-RAC48-12S/OF
RAC48-12S/OF
AC/DC CONVERTER 12V 48W
Product Description
| Series: | POWERLINE RAC48/OF |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 4A |
| Power (Watts): | 48W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |