AC DC ConvertersRecom Power RAC45-12SG/OF
RAC45-12SG/OF
5S-RAC45-12SG/OF
RAC45-12SG/OF
AC/DC CONVERTER 12V 45W
Product Description
| Series: | POWERLINE RAC45-G/OF |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3.7A |
| Power (Watts): | 44W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |