AC DC ConvertersRecom Power RAC35-12SG/OF
RAC35-12SG/OF
5S-RAC35-12SG/OF
RAC35-12SG/OF
AC/DC CONVERTER 12V 35W
Product Description
| Series: | POWERLINE RAC35-G/OF |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3A |
| Power (Watts): | 36W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |