AC DC ConvertersRecom Power RAC150-12SG/OF
RAC150-12SG/OF
5S-RAC150-12SG/OF
RAC150-12SG/OF
CONV AC/DC 120W (150W FORCED AIR
Product Description
| Series: | Powerline RAC150-G |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 12.5A |
| Power (Watts): | 125W (150W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |