AC DC ConvertersRecom Power RAC03-3.3SER/277
RAC03-3.3SER/277
5S-RAC03-3.3SER/277
RAC03-3.3SER/277
AC/DC CONVERTER 3.3V 3W
Product Description
| Series: | POWERLINE RAC03-SER/277 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 305 VAC |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 900mA |
| Power (Watts): | 3W |
| Applications: | Household Appliances |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 3kV (3000V) |