AC DC ConvertersRecom Power RAC02-3.3SE/277/W
RAC02-3.3SE/277/W
5S-RAC02-3.3SE/277/W
RAC02-3.3SE/277/W
AC/DC CONVERTER 3.3V 2W
Product Description
| Series: | POWERLINE RAC02-SE/277/W |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 305 VAC |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 600mA |
| Power (Watts): | 2W |
| Applications: | Household Appliances |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 3kV (3000V) |