AC DC ConvertersPhihong USA PSA60-115
PSA60-115
5S-PSA60-115
PSA60-115
AC/DC CONVERTER 15V 60W
Product Description
| Series: | PSA60 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 5.3A |
| Power (Watts): | 60W (80W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 2.2kV (2200V) |