AC DC ConvertersPhihong USA PSA45-050
PSA45-050
5S-PSA45-050
PSA45-050
AC/DC CONVERTER 5V 45W
Product Description
| Series: | PSA45 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 45W (60W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 1.5kV (1500V) |