AC DC ConvertersPhihong USA PSA160-210
PSA160-210
5S-PSA160-210
PSA160-210
AC/DC CONVERTER 12V 160W
Product Description
| Series: | PSA160U |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 13.34A |
| Power (Watts): | 160W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |