AC DC ConvertersPhihong USA PSA15LN3-240
PSA15LN3-240
5S-PSA15LN3-240
PSA15LN3-240
AC/DC CONVERTER 24V 15W
Product Description
| Series: | PSA15LN3 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 630mA |
| Power (Watts): | 15W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |