AC DC ConvertersPhihong USA PSA065-120
PSA065-120
5S-PSA065-120
PSA065-120
AC/DC CONVERTER 12V 65W
Product Description
| Series: | PSA065 |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 5.42A |
| Power (Watts): | 45W (60W Forced Air) |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4kV (4000V) |