AC DC ConvertersMurata Power Solutions Inc. PQC250-54
PQC250-54
5S-PQC250-54
PQC250-54
AC/DC 250W OPEN FRAME 54V
Product Description
| Series: | * |
| Type: | Open Frame |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 54V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 4.6A |
| Power (Watts): | 250W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | Medical |
| Efficiency: | 4kV (4000V) |