AC DC ConvertersDelta Electronics PMU-13V155WCCA
PMU-13V155WCCA
5S-PMU-13V155WCCA
PMU-13V155WCCA
AC/DC CONVERTER 13V 155W
Product Description
| Series: | PMU |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 132 and 180 ~ 264VAC |
| Voltage - Output 1: | 13.8V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 11A |
| Power (Watts): | 155W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |