AC DC ConvertersDelta Electronics PMT-48V150W1AA
PMT-48V150W1AA
5S-PMT-48V150W1AA
PMT-48V150W1AA
AC/DC CONVERTER 48V 150W
Product Description
| Series: | PMT |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 132 VAC |
| Voltage - Output 1: | 180 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 2: | 48V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | - |
| Power (Watts): | 3.3A |
| Applications: | 150W |
| Voltage - Isolation: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 3kV (3000V) |