AC DC ConvertersDelta Electronics PMC-48V150W1BJ
PMC-48V150W1BJ
5S-PMC-48V150W1BJ
PMC-48V150W1BJ
AC/DC CONVERTER 48V 150W
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3.125A |
| Power (Watts): | 150W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |