AC DC ConvertersBel Power Solutions PFE3000-12-069RA
PFE3000-12-069RA
5S-PFE3000-12-069RA
PFE3000-12-069RA
AC/DC CONVERTER 12V 3000W
Product Description
| Series: | PFE3000 |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 180 ~ 300 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 244A |
| Power (Watts): | 3000W |