AC DC ConvertersBel Power Solutions PFE1300-48-054NA
PFE1300-48-054NA
5S-PFE1300-48-054NA
PFE1300-48-054NA
POWER SUPPLY FRONT END 1.3KW FAN
Product Description
| Series: | PFE1300 |
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 26.8A |
| Power (Watts): | 1300W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 4.242kV (4242V) |