AC DC ConvertersBel Power Solutions PFE1100-12-054RA
PFE1100-12-054RA
5S-PFE1100-12-054RA
PFE1100-12-054RA
AC/DC CONVERTER 12V 5V 1100W
| Type: | Front End |
| Number of Outputs: | 2 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | 5V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 90A |
| Power (Watts): | 3.3A |
| Applications: | 1100W |