AC DC ConvertersBel Power Solutions PFC375-4201G
PFC375-4201G
5S-PFC375-4201G
PFC375-4201G
AC/DC CNVRTR 24V 5V 2X15V 375W
Product Description
| Series: | PFC375 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 4 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | 5V |
| Voltage - Output 3: | 15V |
| Voltage - Output 4: | 15V |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 10A |
| Applications: | 4A |
| Voltage - Isolation: | 4A |
| Efficiency: | 375W |
| Operating Temperature: | ITE (Commercial) |
| Features: | 2.6kV (2600V) |