AC DC ConvertersBel Power Solutions PFC375-1024FMG
PFC375-1024FMG
5S-PFC375-1024FMG
PFC375-1024FMG
AC/DC CONVERTER
Product Description
| Series: | PFC375 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15A |
| Power (Watts): | 375W |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation: | 2.6kV (2600V) |