AC DC ConvertersBel Power Solutions PFC250-4001F
PFC250-4001F
5S-PFC250-4001F
PFC250-4001F
AC/DC CONVERTER 5V 3X12V 250W
Product Description
| Series: | PFC250 |
| Type: | Enclosed |
| Number of Outputs: | 4 |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 12V |
| Voltage - Output 3: | 12V |
| Voltage - Output 4: | 12V |
| Current - Output (Max): | 40A |
| Power (Watts): | 10A |
| Applications: | 6A |
| Voltage - Isolation: | 3A |
| Efficiency: | 250W |
| Operating Temperature: | ITE (Commercial) |
| Features: | 2.6kV (2600V) |